Eurookna - profil 78 a 92 mm,

pro novostavbu i rekonstrukci

Okna jsou vizitkou každého domu. Umožňují nám vidět svět kolem nás a světu udělat si obrázek o nás. Dřevěné okno není jen technologicky vyspělá a moderní součást bytu či domu. Co nás neustále okouzluje je jejich schopnost spoluvytvářet určitý image prestige, rodinné pohody i určitého symbolu nezávislosti, který něco říká o životním stylu k životnímu prostředí

Eurookna | Truhlářství Plánice - Zakázková výroba eurooken, špaletových oken, dveří a kuchyňských linek

Eurookna profil IV 78 a IV 92

Eurookna profil 78mm a 92mm - trojsklo , profil 78 mm - rustikální profil, vhodné pro památkové objekty

Mezi nezvratné výhody dřevěných oken patří zvláště velmi tuhé a pevné konstrukce, což umožňuje sestavení velkých dřevěných rámů bez použití kovových výstuží, které mohou promrzat. Další zásadní výhodou oproti jiným materiálům je násobně nižší tepelná roztažnost, což umožňuje velmi jemné nastavení a seřízení rámu i křídla okna. Naprostá spolehlivost je dále zajištěna použitím kvalitních čepových rohových spojů.

Sladění oken s ostatními dřevěnými prvky v interieru je velmi snadné a přirozené. Dřevo umožňuje vytvořit ojedinělé, individuální a neopakovatelné dílo a dává prostor pro kreativitu stavitele, projektanta a uživatele.

Materiály, které standardně používáme jsou smrk, borovice, dub, meranti.

Povrchovou úpravu zajišťujeme za použití vodou ředitelných barev, což je zárukou mnohaleté odolnosti povrchů našich barev.

Dřevo určené pro výrobu prochází před vlastním opracováním technologickým procesem,který zajistí jeho vyšší kvalitu. V první fázi se jedná především o proces sušení. Následně je dřevo upraveno tak,aby jeho kvalita i vzhled odpovídali jeho použití tzn. odstranění kvalitativních a estetických vad jako jsou např. suky a zásmolky.

Profil

Rozměr profilu rámu i křídla 78 / 82 mm,při požadavku dodávky balkonových dveří s oboustrannou klikou je u křídla použit hranol profilu 78 / 110 mm.

Dřevo a opracování

Vysoce kvalitní třívrstvá lamela, vynikající zvukové a tepelně izolační vlastnosti,zaoblené hrany-zaručují vysokou životnost povrchové úpravy a lepší nános.

Kování

Celoobvodové MACO, které dokonale přitlačuje křídlo k rámu. Bezpečnostní, čtyř-polohové otevírání (zavřeno, otevřeno, mikroventilace, ventilace).

Zasklení

Izolační dvojsklo , složení 4/16/4 mm,koeficient tepelného prostupu KW =1.1 W/m2K na přání skla: ornamentní ,bezpečnostní a protisluneční.

Rámová a křídlová okapnice

Hliníková eloxovaná okapnice na rámu a na spodním vlysu křídla-zamezuje vzniku tepelného mostu ve spodní části okna a zabraňuje vzniku kondenzátu uvnitř dřevěného profilu v návaznosti na okolní okrajové podmínky a podmínky stavby.

Těsnění křídla

Vysoce elastické celoobvodové těsnění.Hermetické utěsnění prostoru mezi dřevem a sklem pružným silikonovým tmelem,odolným proti povětrnostním vlivům.

Povrchová úprava

Třívrství systém lazury a krycích laků.Barva a odstín dle přání zákazníka.

K oknům dodáme

Venkovní parapety , vnitřní parapety , žaluzie , sítě proti hmyzu.

Zakázku zpracujeme včetně zaměření a montáže...